۰۷ بهم

نکات قبل از لیپوماتیک

نکات قبل از لیپوماتیک

امروزه برای از بین بردن چربی های موضعی از روش های مختلفی از جمله لیپوماتیک استفاده می شود . این روش که جزو  روش های دقیق و بی خطر می باشد دارای طرفداران زیادی است . با استفاده از این روش حتی بدون نیاز به هیچگونه برشی می توان حجم زیادی از چربی ها را از بین برد . این روش برای افرادی که با استفاده از ورزش و رژیم نیز موفق به حذف چربی های موضعی بدن خود نشده اند بسیار مناسب می باشد . لازم به ذکر است پس از انجام لیپوماتیک کاهش سایز تا مدت ها ادامه پیدا می کند . نکات قبل از لیپوماتیک نیز از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد لذا در زیر آن ها را شرح می دهیم .

نکات قبل از لیپوماتیک

بیمار بایستی از لحاظ سوابق ابتلا به برخی بیماری ها همچون سکته ی قلبی و مغزی ، بیماری های قلبی و عروقی ، فشار خون بالا و بیماری های دیگری مانند سرطان و یا بیماری های تاثیر گذار بر سیستم ایمنی بدن بررسی شود .

سابقه ی استفاده از دارو ها

بیمار باید از جهت استفاده از بعضی دارو های نظیر پروفن ، پلاویکس ، مترونیدازول ، پلاویکس و … مورد بررسی قرار گیرد .

ارزیابی روانی

بیمار بایستی از جهت سابقه ی تغییرات وزن ، فعالیت بدنی و یا اینکه تحمل مراحل پس از عمل لیپوماتیک را دارد یا خیر بررسی گردد .

انجام آزمایشاتی همچون کارکرد کلیه و کبد ، تست بارداری ، تست های انعقادی و هپاتیت ضروری می باشد و نتیجه ی آن ها باید توسط پزشک بررسی شود .

به منظور مشخص شدن میزان قطر چربی و احتمال وقوع فتق بیمار باید سونوگرافی انجام دهد .

گرفتن عکس برای پرونده ی فرد ضروری است .

در نهایت بیمار بایستی فرم رضایت نامه را تکمیل کند .

 

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

( سرطان پستان ،  عمل لیف سینه ، پروتز سینه )

دکتر محمد هادیزاده

درباره نویسنده

لیفت سینه | پروتز سینه | لیپوماتیک
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ

پانزده + 5 =