۰۶ دی

عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه

به عمل لیفت سینه و بالا بردن  آن برای برطرف کردن افتادگی پستان در اصطلاح پزشکی ماستوسکوپی گفته می شود . لیفت پستان برای بالابردن وبهتر شدن فرم پستان ها صورت می گیرد که ممکن است بر اثر عواملی همچون بالا رفتن سن و شیردهی شکل آن ها تغییر کرده و دچار افتادگی شده باشد . جراحی لیفت پستان به منظور سفت کردن و فرم دهی این پستانها بسیار موثر و مطلوب می باشد . به علاوه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد و رضایتمندی ایشان از اندام خود می شود .

عمل لیفت سینه

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت سینه :

افرادی که قصد دارند تحت عمل لیفت پستان قرار گیرند باید دارای سلامت جسمانی کامل باشند و به بیماری خاصی نیز مبتلا نباشند و همچنین سابقه ی ابتلا به بیماری خطرناکی نیز نداشته باشند . همچنین افراد باید از نتایج این عمل انتظارات واقع بینانه داشته باشند .

مراحل انجام عمل لیفت سینه :

روش مورد استفاده در عمل لیفت بسته به میزان شل بودن و شکل و فرم پستان تغییر می کند و تعداد و طول برش ها نیز به روش جراحی بستگی دارد و متفاوت است .

به طور معمول به منظور بالا بردن پستان سه برش ایجاد می شود که اولین برش دور تا دور پستان ، دومین برش از نوک پستان تا پایین پستان و سومین برش نیز در طول قسمت پایینی پستان ایجاد می شود . البته ممکن است در مواردی تنها نوک پستان برش داده شود . بعد از ایجاد برش پوست اضافی ناحیه ی مورد نظر برداشته شده و جدا می شود و سپس نوک پستان را جابجه می کنند و بخیه می زنند.

روش بیهوشی عمل لیفت پستان :

در حین عمل  بیمار کاملا راحت بوده و چیزی حس نخواهد کرد . این عمل به طور معمول تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و در برخی موارد نیز بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد .این عمل در بیمارستان انجام می شود و معمولا  به بستری بیمار در بیمارستان احتیاجی نیست .

پس از جراحی لیفت پستان :

بیمار عمل شده می بایستی به توصیه های پس از عمل توجه کند و همچنین نکات گفته شده را رعایت کند زیرا باعث تسریع روند بهبود و کسب نتایج بهتر می شود .

عمل لیفت سینه

مزایای لیفت سینه :

افرادی از مزایای لیفت سینه بهره مند می شوند که :

  • افرادی که سینه هایشان به شدت افتاده شده و فرم طبیعی خود را از دست داده است .
  • افرادی که به سینه های آویزان و بزرگ علاقه ندارند لذا از فرم سینه های خود احساس نارضایتی می کنند .
  • افرادی که به مشکل افتادگی سینه دچاراند و قصد دارند همزمان با جراحی لیفت سینه ، در قسمت بالایی سینه ی خود پروتز قرار دهند .
  • افرادی که سینه هایشان دراز و موزی شکل است و می خواهند سینه های گردی داشته باشند .
  • افرادی که نوک سینه هایشان در قسمت پایین قرار دارد و می خواهند با عمل جراحی لیفت سینه سر سینه هایشان جابجا شود و در محدوده ی بالاتری قرار گیرد .
  • افراد دیگری که می توانند تحت عمل لیفت سینه قرار بگیرند ، خانم هایی هستند که پس از گذراندن دوران شیردهی ، علاوه بر افتاده شدن سینه هایشان ، دچار کاهش سایز سینه هم شده اند لذا این افراد می توانند به طور همزمان تحت عمل جراحی لیفت سینه و جراحی جایگذاری پروتز سینه قرار بگیرند و در کنار برطرف کردن مشکل افتادگی سینه های خود ، به سایز سینه بهتری نیز دست یابند .

 

جهت مطالعه مطالب تکمیلی عمل لیفت سینه دکمه ذیل را کلیک کنید

ادامه مطلب 1 300x142 - عمل لیفت سینه

دکتر محمد هادیزاده  فوق تخصص جراحی سینه

عمل لیفت سینه
مجموع امتیاز 4.9 از 52 رای

درباره نویسنده

دکتر هادیزاده
دکتر محمد هادیزاده فوق تخصص جراحی زیبایی ترمیمی و بیماری های پستان | اولین فوق تخصصی جراحی های بیماری های پستان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی | انجام اعمال جراحی لیفت سینه ، پروتز سینه ، لاغری و پیکرتراشی و...

پاسخ